Looduses hakkamasaamise ehk üleelamise algõppe huviringid 2018-2019

Kuidas leida looduses vett ja süüa? 
Kuidas ja millest teha lõket, kus ja kuidas ööbida?
Otsid vastuseid - tule õpime koos! 
Ootame 12+ noori osalema
Looduses hakkamasaamise ehk üleelamise algõppe huviringides. Huvi korral võivad osa võtta ka mõnevõrra nooremad ja täiskasvanud. 
Ringid toimuvad
Jõelähtme ja Raasiku vallas (vt täpsemalt Jõelähtme ja Raasiku alajaotusest). 
Tegevused toimuvad u kord kuus peamiselt õue tingimustes nii looduses liikudes, kui ka kohapeal praktilisi harjutusi läbi tehes (olenevalt teemast).
Läbitavad teemad on tule tegemine, varjualuste ehitamine, riietumine, jahtumine, orienteerumine, nööride tegemine, kelgu valmistamine, parve ehitamine, puulusika ja toidu valmistamine, tee keetmine metsas, valgustusvahendid jne.
Vajalik varustus (olenevalt toimumiskohast ja teemast mõnevõrra varieeruv): veepudel ja toidunõud, tuletegemise vahendid (tulepulk) ja üleelamiskarp (kui on olemas), riietus vastavalt ilmastikule (sh vihmariietus, varu sokid ja särk) ning mugavad maastikule sobivad jalanõud, esmaabivahendid (side, plaastrid, personaalsed ravimid), töövahendid (nuga, kirves, saag - kui on olemas), magamiskott ja -alus ning seljakott. Üldine varustus ja toit on korraldajate poolt.

Osavõtt on noortele tasuta.
  
Eesmärk on looduses üleelamiseks vajalike teadmiste ja oskuste omandamine (looduse tundmine, iseenda võimete tundma õppimine, meeskonnatöö jms).

Vaata täpsemalt ja registreeru:
Jõelähtme vallas http://siiliokas.ee/lhsringid/joelahtme

Raasiku vallas 
http://siiliokas.ee/lhsringid/raasiku