Looduses hakkamasaamise ehk üleelamise algõppe huviringid 2018-2019

Kuidas leida looduses vett ja toitu? 
Kuidas ja millest teha lõket, kus ja kuidas ööbida?
Kuidas saada hakkama erinevates situatsioonides? 
Otsid vastuseid - tule õpime koos! 

Osalejad: noored vanuses 12+ on oodatud osalema 
Looduses hakkamasaamise ehk üleelamise algõppe huviringides. Huvi korral võivad osa võtta ka mõnevõrra nooremad ja täiskasvanud. 
Ringide toimumispaigad: 
Jõelähtme ja Raasiku vallas (vt täpsemalt Jõelähtme ja Raasiku alajaotusest). 
Tegevused: u kord kuus peamiselt õue tingimustes nii looduses liikudes, kui ka kohapeal praktilisi harjutusi läbi tehes (olenevalt teemast).
Läbitavad teemad: tule tegemine, varjualuste ehitamine, riietumine, jahtumine, orienteerumine, nööride tegemine, kelgu valmistamine, parve ehitamine, puulusika ja toidu valmistamine, tee keetmine metsas, valgustusvahendid jne.
Vajalik varustus (olenevalt toimumiskohast ja teemast mõnevõrra varieeruv): veepudel ja toidunõud, tuletegemise vahendid (tulepulk) ja üleelamiskarp (kui on olemas), riietus vastavalt ilmastikule (sh vihmariietus, varu sokid ja särk) ning mugavad maastikule sobivad jalanõud, esmaabivahendid (side, plaastrid, personaalsed ravimid), töövahendid (nuga, kirves, saag - kui on olemas), magamiskott ja -alus ning seljakott. Üldine varustus ja toit on korraldajate poolt.

Osavõtt: noortele tasuta.
  
Eesmärk: looduses üleelamiseks vajalike teadmiste ja oskuste omandamine (looduse tundmine, iseenda võimete tundma õppimine, meeskonnatöö jms).

Vaata täpsemalt ja registreeru:
Jõelähtme vallas http://siiliokas.ee/lhsringid/joelahtme

Raasiku vallas 
http://siiliokas.ee/lhsringid/raasiku